מידעון שקד - ספטמבר 2017 - גרסה מעודכנת

מידעון חודשי שקד • כניסות

דבר ההנהלה

תושבים יקרים,

אנו שמחים לברכך את ילדי ותלמידי שקד על פתיחת שנת הלימודים, שתיהיה לכלום שנה מוצלחת, שנה של צמיחה, שנה של התפתחות בכל התחומים.

אנו ממשיכים לפעול לטובת שיפור התקשורת הקהילתית בין התושבים ושמחים מאוד לעדכן כי בימים אלו נפתחה אפליקציה ישובית בדיוק למטרה זאת (יש להורידלנייד "טלגרם" ולהיכנס לקבוצת "האתר הקהילתי שלי", (תושבים המחוברים לאתר שקד קיבלו הודעה על כך במייל), דרך האפלקציה ניתן לקבל הודעות מידיות לנייד, אפשרות לתקשורת נוספת עם ההנהלה, פרסום זמין של תושבים ויהיו ובעתיד פונקציות נוספות.

אנו שוב מציינים כי חושב לנו, ההנהלה, לשמוע אתכם ואנו זמינים במייל ובאפליקציה לכל תושבים

כתובת מייל ההנהלה: hanhala.shaked@gmail.com

בברכת שנה טובה ומוצלחת

קליטה והכרות:

בימים אלו, כפי שציינו במידעון הקודם נקלטו כ- 15 משפחות ביישובנו.

ועדת הכרות לקחה יוזמה ויצרה קבוצה של מתנדבים לטובת קליטה קלה של המשפחות החדשות, הועדה נותנת להם מענה לכל פניה / שאלה ועזרה בחיבור לקהילה.

כחלק מקליטה נעימה חולקו למשפחות החדשות שלטי כניסה עם שם המשפחה שלהם.

אנו מברכים את המשפחות החדשות ומאחלים להם קליטה מהירה לקהילת שקד.

חינוך וקהילה:

חינוך - היום נפתחת שנת הלימודים תשע"ח וזו הזדמנות להודות לצוות התחזוקה והגינון אבנר ישראל ולעומד בראשם חיים דסה שריכזו מאמץ בשבוע האחרון על מנת שמוסדות החינוך שלנו יהיו מוכנים ומטופחים לטובת ילדינו. הושקעה חשיבה והמון יצירתיות מצדם. כל הכבוד, יישר כח.

השנה נפתחים צהרונים לילדי הגנים וכיתות א'-ב' במסגרת תוכנית "ניצנים" של משרד החינוך, תוכנית זו בא להקל כלכלית על הורי הישוב. נאחל לבת חן לוי וטלי בראון בהצלחה בהפעלת הצהרונים.

קהילה - בתום הקיץ ובפיתחה של שנה חדשה אנו רוצים להודות לכל המתנדבים וההורים שעזרו וטרחו בארגון הארועים, בקיץ זה נהנו משלל פעילויות בקהילה, נסענו לאטרקציות משפחתיות, הקטנטנים נהנו משעת סיפור במועדון, בוגרי ד'-ו' השתתפות באטרקציות ופעילויות המותאמות להם.

קיימנו את המסורת הישובית של הקיץ בשקד, משחה "זיו" ע"ש שמעון זיו ז"ל, לילה לבן והמירוץ לכיתה א'. התחלנו את הקיץ בהפנינג מושקע בבריכה בסיוע מועצה אזורית שומרון והמתנ"ס וסיימנו עם מתנפחים רטובים על הדשא.

מועדון 55+ - אי אפשר לשכוח את מועדון 55+ בישובנו שנסעו לשרונה ביפו לסיורים מודרכים והתפנקו לארוחת בוקר שהנוער הכין והגיש.

בנוסף ברצוננו להודות לכולכם על הנכונות לעזור ולהתנדב בכל ארוע קהילתי.

נוער - ימי החופש בבית הנוער היו "חמים" ופעילים מאוד.
הנוער יצא לטייל בארץ,
בילה בפארק מים, נסע לנופש פעיל באילת, סופרלד, לונה פארק, עברו ימי הישרדות וערבי גיבוש חברתיים .
הנוער גם עסק בפעילות התנדבותית בקהילת שקד ומחוץ לשקד.
ארוחת בוקר לגיל השלישי, הפעלת אחר צהרים פעיל לילדי ד- ו, הפעלת לילה לבן לילדי שקד, התנדבות במרכז שיקומי וגיריאטרי בבני ברק ועוד...
החודש קלטנו 4 בני נוער חדשים לישוב שקד ואנו מאחלים להם קליטה רכה ונעימה.
בבית הנוער עוסקים כרגע בתיכנון ובניה של השנה החדשה הבאה עלינו לטובה. וקליטה של קבוצת בני הנוער העולים לכיתה ז'

בית הנוער יהיה פתוח לכיתו ז'-ח' בימי שני בשעות 17:00- 19:00

ולכיתות ט'-יב' בימי רביעי 18:00-20:00

בטחון:

ועדת ביטחון התכנסה לדון בתלונות רבות מצד התושבים בנושאי הביטחון בישוב. יחד עם חברי הועדה וגורמי הביטחון הוזמנו גם מספר תושבים לישיבה וזאת על מנת לשמוע את טענותיהם בצורה ישירה. בועדה הוחלט כי למרות החלטת האסיפה הכללית על דחיית פרוייקט רישות היישוב במצלמות ביטחון יש למצוא מקור כספי מהשוטף ולבצע פרוייקט מצומצם של רישות הכניסה ליישוב בלבד.

כמו כן מגורמי המועצה נמסר כי תיקון שער הברזל תלוי בגורמי המועצה אשר ממתינים לקבלת תשלומי הביטוח על מנת להקים שער ברזל חדש, לצערנו עלות שער ברזל כזה גבוהה והיישוב אינו יכול לעמוד בהוצאה מסוג זה, מה גם שבמידה והיישוב יבצע זאת לבדו וללא עזרת המועצה הרי שאין כל ערובה כי סכום כסף זה יושב לאחר מכן למרות קיומו של הביטוח.

בנוסף הוחלט כי בזמן הקרוב תיבחן שוב שאלת העברת השמירה ביישוב לידי חברה פרטית.

איכות הסביבה:

  • פינות הגזם ישודרגו והחל מחודש 09/2017 יהיה ניתן להוציא גזם רק בימי שלישי
  • הוקצע שטח באזור תעשייה לפינוי גורטאות כגון: ריהוט ישן, מוצרי חשמל וכו'..
  • יוספו פחים ברחובות (תושבים שחושבים שחסר פחים ברחוב שלהם מוזמנים לפנות להנהלה). במידה ויש סוגיות לגבי פינוי הפחים ניתן לפנות למוקד המועצה בטלפון: 1-700-700-106.
  • עקב ריבוי פניות למוקד המועצה על רכבים שלא בשימוש , החונים ברחובות הישוב, הוזמן פקח ליישוב.

חשוב לציין שכל הנכתב לעיל בתיאום, בהנחיה ובפיקוח המועצה ולכן תבוצע אכיפה, תושב שלא יפעל על פי הנהלים החדשים צפוי לקנס.

בברכת שנת לימודים מוצלחת

הנהלת שקד